Dom

Mikroinstalacja fotowoltaiczna

Mikroinstalacja fotowoltaiczna, czyli taka, której moc nie przekracza 50 kW, to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce uniezależnić się od podwyżek cen prądu oraz zredukować rachunki za energię elektryczną do 0 zł. Dodatkowo własna elektrownia to również nowe możliwości obniżenia pozostałych kosztów eksploatacyjnych domów. Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna nie tylko może zaspokoić bieżące zapotrzebowanie na prąd, ale również przejąć funkcje takie jak podgrzewanie ciepłej wody użytkowej lub ogrzewanie całego domu. Nasza spółka zapewnia kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z profesjonalnym projektem, a także pomoc w pozyskaniu dotacji, zgłoszeniu instalacji do zakładu energetycznego, czy w sfinansowaniu fotowoltaiki.

Zastanawiasz się jaką moc powinna mieć Twoja instalacja w domu?

Dokładne wyliczenia zawsze przeprowadzamy indywidualnie z każdym Inwestorem podczas spotkania bezpośredniego lub on-line. Dla przykładu estymacja na podstawie średnich wartości od naszych klientów. Na początek rozważymy opcję pokrycia zapotrzebowania na prąd bez ogrzewania wody oraz całego budynku.

Średni standardowy rachunek za prąd – 200 zł
Wynikające z tego zużycie prądu na rok – 4210 kWh

Żeby obliczyć moc całej instalacji musimy jeszcze uwzględnić fakt, że 20% wyprodukowanego w ciągu roku prądu będziemy musieli oddać do zakładu energetycznego w ramach tzw. kosztów przesyłu i magazynowania wyprodukowanych nadwyżek energii elektrycznej.

Po uwzględnieniu tych parametrów instalacja powinna mieć około 5280 kWh i składać z 16 paneli o mocy 330 Wp należy pamiętać, że dużą rolę w efektywnej pracy naszej instalacji ma falownik i potencjalnie zastosowane optymalizatory. Jeżeli zdecydujemy się na ogrzewanie wody za pomocą grzałki elektrycznej o mocy 1500 kWh w zasobniku o pojemności 200 litrów, do naszego obecnego zużycia musimy doliczyć ok. 2190 kWh. To wszystko daje nam instalacje o mocy 8,25 kWh składająca się z 25 paneli o mocy 330 Wp. Natomiast, gdy w grę wchodzi ogrzewanie całego budynku (tutaj przyjmujemy, że z tego źródła również grzejemy wodę użytkową) wtedy trzeba przyjąć przynajmniej instalację o mocy 9900 kWh składającą się z 30 paneli o mocy 330 Wp.

Okres zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę
TO NAWET MNIEJ NIŻ 7 LAT!

Dzięki konkurencyjnym cenom inwestycja w fotowoltaikę zwraca się w niecałe 8 lat. Jeżeli wykorzystana zostanie dotacja z programu „Mój Prąd” oraz zwrot z podatku dochodowego w postaci Ulgi Termomodernizacyjnej okres ten spada poniżej 5 lat!

Oczywiście czas zwrotu z inwestycji może jeszcze bardziej ulec skróceniu, jeżeli weźmiemy pod uwagę podwyżki cen prądu na przestrzeni użytkowania instalacji fotowoltaicznej. Dzięki naszemu kompleksowemu działaniu uzyskasz pełne wsparcie w pozyskaniu dotacji z programu „Mój Prąd”. Wykorzystywane przez nas wysokiej jakości komponenty pozwolą na bezobsługowe i bezkosztowe działanie Twojej mikroinstalacji fotowoltaicznej przez wiele lat.

Należy również wspomnieć o dodatkowych korzyściach, które możemy osiągnąć w przyszłości. Jedną z nich jest możliwość ładownia samochodu elektrycznego wprost z własnej elektrowni a tym samym ograniczenie kosztów użytkowania takiego pojazdu.

Formularz kontaktowy
  Kontakt

  MCM FOTOWOLTAIKA Sp. z o.o.ul. Łąkowa 7A, lok. 210, budynek D
  90-562 Łódź
  BIURO42 307 67 00
  biuro@mcmfotowoltaika.pl
  Nasze social media