Firma

Przepis na oszczędności i rozwój Twojej firmy!

Każda osoba prowadząca przedsiębiorstwo szuka różnych sposobów na obniżenie kosztów działalności. Własna instalacja fotowoltaiczna to z pewnością przetestowany przez wiele podmiotów sposób na prostą i szybką redukcję kosztów za energię elektryczną. Nasze rozwiązanie oparte na wysokiej klasy komponentach, gwarantuje maksymalizację uzysku energii elektrycznej oraz jej bezobsługowe działanie przez długie lata nawet po osiągnięciu zwrotu z inwestycji. Dodatkowo nasz dział projektowy to także konstruktorzy, którzy posiadają uprawnienia do oceny czy dany dach wytrzyma dodatkowe obciążenie instalacją fotowoltaiczną – u nas taka ekspertyza wykonywana jest za darmo.

Rynek energetyczny w Polsce, w ostatnich latach, jest niestabilny. Obecne ceny za energię elektryczną są bardzo wysokie, bez gwarancji niezmienności, z dużym ryzykiem wahań giełdowych. Instalacja fotowoltaiczna dla firmy to darmowa „zielona” energia elektryczna, pokrywająca większą część zapotrzebowania firmy na prąd i gwarantująca obniżenie kosztów prowadzonej działalności w długim okresie.

Od stycznia 2021 roku każda firma zapłaci dodatkowy „podatek” za brak instalacji OZE na własne potrzeby – opłata ta naliczana będzie za korzystanie z energii w godzinach od 7:00 do 22:00,
cena od 0,0762 zł z każdą kWh.

Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko mniejsze wydatki wynikające z przewagi nad nieustannie rosnącymi cenami energii. To również oszczędności płynące z wieloletniej gwarancji wynikającej z bezproblemowego działania oraz prostej konserwacji paneli. Warto zauważyć również, że dzięki dotacjom do tego rozwiązania oraz zastosowaniu technologii,
która z powodzeniem używana już od kilkudziesięciu lat w krajach zachodnich znajdujemy się w momencie, w którym inwestycja jest najbardziej opłacalna.

Instalacja przekłada się również na wizerunek ekologicznej i nowoczesnej firmy w oczach Klientów i partnerów biznesowych. Ochrona środowiska to już nie tylko globalny trend, ale konieczność, która jest dostrzegana i punktowana przez społeczeństwo.

Właściwie dobrana i zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna,

pozwoli wyprodukować energię elektryczną, która będzie wykorzystywana przez firmę na bieżące zużycie. Dzięki własnej elektrowni słonecznej, koszty poniesione na zakup paneli fotowoltaicznych, zwrócą się w bardzo krótkim czasie. Wyjątkową korzyścią dla przedsiębiorców w przypadku fotowoltaiki dla firm jest możliwość sfinansowania inwestycji za pomocą leasingu, którego ratę – w całości – można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Jest to świetny sposób na optymalizację obciążeń podatkowych każdej firmy.

Inwestycja w konkurencyjność!

Niektóre rodzaje działalności produkcyjnej,zwłaszcza w gałęziach gospodarki, które od zawsze kojarzone są z zanieczyszczeniem powietrza, inwestując w odnawialne źródła energii mogą poprawić swój wizerunek. Również zakłady produkcyjne z branży meblarskiej i odzieżowej oraz zakłady przetwórstwa spożywczego, które charakteryzują się dużą energochłonnością, coraz częściej inwestują w instalacje fotowoltaiczne, dzięki czemu poprawiają konkurencyjność swoich produktów. Inwestycja w OZE odbierana jest przez klientów firmy jako inwestycja w nowe technologie, które pomagają chronić środowisko i ograniczać emisję CO2.

Instalacje fotowoltaiczne to innowacyjna technologia, pozwalająca produkować zieloną energię i wykorzystywać ją na potrzeby prowadzonej działalności.

Oszczędzasz i zarabiasz! Energię wyprodukowaną w instalacji fotowoltaicznej, zgodnie z Ustawą o OZE, przedsiębiorcy mogą zużyć na potrzeby prowadzonej działalności. W przypadku zgłoszenia do rozliczeń jako prosument i wyprodukowania większej ilości energii, niż ta, która jest niezbędna na bieżące zużycie zakładu, nadwyżka jest przekazywana do sieci energetycznej i odbierana
w ciągu roku w formie opustu. Firmy, jako wytwórcy energii z mikroinstalacji, mogą również odsprzedawać nadwyżki energii do wybranego przedsiębiorstwa obrotu energią elektryczną.

Dla instalacji do 50 kW firmy również mogą skorzystać z korzystnego systemu rozliczeń energii elektrycznej tzw. prosumenta i nadwyżki z produkcji energii wykorzystać w firmie nawet przez kolejne 12 miesięcy.

Formularz kontaktowy




  Kontakt

  MCM FOTOWOLTAIKA Sp. z o.o.ul. Łąkowa 7A, lok. 210, budynek D
  90-562 Łódź
  BIURO42 307 67 00
  biuro@mcmfotowoltaika.pl
  Nasze social media