POZNAJ NASZĄ OFERTĘ
FOTOWOLTAIKA: OCENA MOŻLIWOŚCI MONTAŻU
Ilość wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną energii elektrycznej z pewnością jest ściśle uzależniona od ilości padającego na nią promieniowania słonecznego.
Dlatego tak ważne jest jak najlepsze usytuowanie paneli. Zarówno dla instalacji na dachach i fasadach budynków oraz na gruncie, uzyski energii uzależnione są od kierunku i kąta nachylenia paneli.
Mamy do dyspozycji wiele wariantów systemów montażowych dla każdej lokalizacji. Dobierzemy najbardziej optymalny kąt nachylenia w zależności od orientacji modułów.
FOTOWOLTAIKA NA DACHU
FOTOWOLTAIKA NA DACHU
INGERENCJA W POSZYCIE DACHOWE
Montując panele fotowoltaiczne na dachu, oprócz bezpieczeństwa i zagadnień związanych z ekspertyzą techniczną, z pewnością zastanawiamy się również nad szczelnością poszycia dachowego. Mamy do dyspozycji szereg rozwiązań wielu renomowanych producentów.
Systemy na przemysłowe dachy płaskie (do 5° nachylenia), dachy skośne pokryte membraną, papą, płytą warstwową, blachą trapezową czy blachodachówką. Od systemów balastowych przez lekkie bezinwazyjne zgrzewane do membrany PVC bądź papy termozgrzewalnej po kotwione mechanicznie.
Fotowoltaika: ocena możliwości montażu przez profesjonalistów
Z pewnością dobierzemy najlepsze rozwiązanie, dopasowane do Państwa potrzeb. W porozumieniu z naszą doświadczoną ekipą dekarską. Zbierającą doświadczenie od ponad 20 lat na dachach przemysłowych wybudowanych przez naszego partnera, MCM Project. Dajemy gwarancję szczelności dachu na lata.
FOTOWOLTAIKA NA GRUNCIE
FOTOWOLTAIKA NA GRUNCIE
PANELE BIFACJALNE
Przy budowie farmy fotowoltaicznej w zależności od potrzeb Inwestora oraz kształtu i orientacji działki orientujemy panele w kierunku południowym lub wschód – zachód.
Z pewnością coraz większą popularnością cieszą się panele bifacjalne (podwójne szklane) mające ogniwa fotowoltaiczne z przodu i z tyłu każdego panelu. Słońce przez nie prześwituje, odbija się od powierzchni pod panelem i dociera do ogniw słonecznych z tyłu modułu. Zwiększamy w ten sposób pobór energii słonecznej aż do 30%.
Fotowoltaika: ocena możliwości montażu pod farmy PV
Konstrukcje pod wolnostojące farmy fotowoltaiczne możemy wciskać, wbijać lub wkręcać w grunt. Wykonamy badania gruntowe aby więcej wiedzieć o terenie, na którym planujesz inwestycję. Ponadto przeprowadzimy tzw. próby wyrywania, zweryfikujemy statykę i zaproponujemy optymalną oraz bezpieczną głębokość osadzenia słupów konstrukcyjnych w gruncie.