Biura

Jesteś właścicielem biurowca?

Posiadasz może powierzchnię biurową, którą wynajmujesz, zatem wiesz jak dużo kosztuje energia elektryczna niezbędna do funkcjonowania takiej powierzchni – oświetlenie części wspólnych, windy, klimatyzacja, itp. Z każdym rokiem te opłaty rosną, a od 1 stycznia 2021 r. dodatkowo rząd wprowadził opłatę mocową, która w znaczny sposób podnosi koszty związane z energią elektryczną, opłata mocowa to aż 75 zł za każdą MWH energii zużywaną w godzinach 6-22:00.

Poza oszczędnościami ze zmniejszenie opłat za energię elektryczną, dzięki instalacji fotowoltaicznej znacznie ograniczamy lub wręcz niwelujemy do zera koszty wynikające z opłaty mocowej.
Jak to możliwe? Opłata mocowa będzie naliczana od ilości energii pobranej z sieci w określonych godzinach szczytu. A zatem, jeśli jako Prosumenci będziemy pokrywać swoje zapotrzebowanie na prąd z własnego źródła energii (np. z paneli fotowoltaicznych), opłata mocowa nie będzie nas dotyczyć wcale (w przypadku całkowitego zaspokojenia popytu na prąd) lub w ograniczonym stopniu (w przypadku częściowego pokrycia zapotrzebowania na energię).

Biurowce posiadają możliwości obniżenia kosztów rachunków za energię elektryczną, dzięki instalacji fotowoltaicznej, którą możemy zamontować na często niewykorzystanych powierzchniach dachu lub np. budując zadaszenie parkingu. My, jak mało która firma w tej branży, znamy się na specyfice takich dachów, ponieważ od 10 lat w naszej drugiej spółce MCM Project budujemy między innymi biurowce, możemy dzięki temu ocenić konstrukcję każdego dachu i zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Zwrot nadwyżki energii

Energię z instalacji fotowoltaicznej nie tylko wykorzystasz na bieżące potrzeby, ale ewentualna nadwyżka wróci do Twojej firmy! Prąd, którego nie zużyjesz, trafi do sieci energetycznej*, a następnie będziesz mógł go odebrać w formie upustu w ciągu roku lub nawet dwóch lat**. W efekcie nie stracisz nadwyżki wyprodukowanej energii!

*Dotyczy instalacji do 50kW
**W przypadku rozliczenia rocznego

Inwestycja w panele słoneczne dla firm

Prowadzących działalność jest znakomitym rozwiązaniem, które możemy sfinansować np. leasingiem jednocześnie bez potrzeby angażownia środków własnych możemy cieszyć się z niższych rachunków za energię elektryczną. Ratę leasingu możemy rozliczyć w kosztach prowadzenia działalności. Dodatkowo warto wspomnieć, że dla firmy wizerunkowo wskazanym jest montaż stacji do ładowania samochodów elektrycznych, a energia potrzebna do zasilania takiej stacji może pochodzić właśnie z instalacji fotowoltaicznej. Taka inwestycja pozytywnie wpływa nie tylko na obniżenie kosztów, ale też buduje pozytywny wizerunek ECO firmy.

1. Dogodne formy finansowania, np. poprzez leasing.
2. Możliwość rozliczenia rat w kosztach prowadzenia działalności.
3. Wizerunek ECO firmy oraz nowoczesnego przedsiębiorstwa, np. poprzez montaż stacji zasilania samochodów elektrycznych zasilanej, dzięki instalacji fotowoltaicznej.

Dogodne formy finansowania, np. poprzez leasing.

Możliwość rozliczenia rat w kosztach prowadzenia działalności.

Wizerunek ECO firmy oraz nowoczesnego przedsiębiorstwa, np. poprzez montaż stacji zasilania samochodów elektrycznych zasilanej, dzięki instalacji fotowoltaicznej.

Dogodne formy finansowania, np. poprzez leasing.

Możliwość rozliczenia rat w kosztach prowadzenia działalności.

Wizerunek ECO firmy oraz nowoczesnego przedsiębiorstwa, np. poprzez montaż stacji zasilania samochodów elektrycznych zasilanej, dzięki instalacji fotowoltaicznej.

Formularz kontaktowy
  Kontakt

  MCM FOTOWOLTAIKA Sp. z o.o.ul. Łąkowa 7A, lok. 210, budynek D
  90-562 Łódź
  BIURO42 307 67 00
  biuro@mcmfotowoltaika.pl
  Nasze social media