Hale

Dach Hali – idealne miejsce na instalację fotowoltaiczną

Hale magazynowe, hale produkcyjne, centra logistyczne… z roku na rok w Polsce mamy coraz więcej tego typu obiektów w Polsce.
Zainteresowanie inwestorów ofertą na hale rośnie z każdym rokiem. Wiemy o tym najlepiej, bo nasza druga spółka MCM Project zajmuje się budową tego typu obiektów na terenie całej Polski.

Przydają się one zarówno właścicielom sklepów i producentom, jak i przedsiębiorcom, którzy chcą podnajmować przestrzeń osobom prywatnym. Hale często powstają nie tylko na potrzeby produkcji
czy prowadzenia działalności, ale jako inwestycja nastawiona na wynajem powierzchni.

Niezależnie od sposobu wykorzystania hali pewne jest, że hala to koszty zakupu energii elektrycznej na potrzeby jej działalności. Z każdym rokiem koszt energii elektrycznej rośnie, dodatkowo
od stycznia 2021 roku pojawia się dodatkowa opłata – tzw. opłata mocowa. Przedsiębiorco, wykorzystaj powierzchnię dachu hali na produkcję energii elektrycznej na potrzeby własne!

Oszczędność i ekologia z zachowaniem bezpieczeństwa

Panele przyjazne
dla portfela i środowiska

Inwestując w fotowoltaikę możesz zmaksymalizować przyszłe zyski z wynajmu, a Twoja firma produkcyjna będzie mogła być jeszcze bardziej konkurencyjna na rynku, tym samym warto inwestować w rozwiązania ekologiczne. Fotowoltaika jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska, ale także dobrym dla kieszeni inwestora. Panele fotowoltaiczne zapewnią Twojej firmie tani prąd, nie generując przy tym hałasu. Obecnie na rynku mamy bardzo korzystne leasingi, są też dofinansowania, które znacząco zwiększają opłacalność inwestycji.

 

Co ważne, koszty instalacji paneli fotowoltaicznych na lub obok hali bardzo szybko się zwracają. Przy takiej inwestycji to często niespełna 5 lat – gwarancja na uzysk to aż 25 lat, czyli przez 20 lat instalacja generuje tylko zysk. Co zrobisz z dodatkowym kapitałem?

Nie wiesz czy dach Twojej
hali wytrzyma dodatkowe
obciążenie?

W MCM mamy na to sposób – darmowa opinia konstruktora już na etapie oferty. Dodatkowo z uwagi na ponad 10-letnie doświadczenie w budowie hal (nasz spółka MCM Project buduje rocznie ok. 20 hal) wiemy o tego typu zabudowaniach niemalże wszystko. Wybierając nas do współpracy w zakresie fotowoltaiki możesz mieć pewność, że instalacja będzie zamontowana w sposób właściwy, gwarantujący szczelność dachu i jego bezpieczne użytkowanie w kolejnych latach.

Co więcej, możemy zaproponować kompleksową opiekę w zakresie przeglądu/remontu dachu w połączeniu z montażem fotowoltaiki.

Jako jedna z nielicznych firm do montażu fotowoltaiki na dachach pokrytych membraną stosujemy nowatorskie rozwiązanie,
które jest systemem bezinwazyjnym i nie jest to system balastowy, w sumie stanowi tylko 15kg/m2 dodatkowego obciążenia konstrukcji dachu.
U nas inwestor dostaje kompleksowe rozwiązanie szyte na miarę swoich oczekiwań i potrzeb.

Formularz kontaktowy
  Kontakt

  MCM FOTOWOLTAIKA Sp. z o.o.ul. Łąkowa 7A, lok. 210, budynek D
  90-562 Łódź
  BIURO42 307 67 00
  biuro@mcmfotowoltaika.pl
  Nasze social media